GOST-R Belgesi Belgesi Nasıl Alınır?

GOST-R Belgesi almak için ihracatı yapılacak ürünlerin RUSYA yasalarına uygunluğu kontrol edildikten sonra ( kalite dokümanları – test raporları veya laboratuar analizleri) GOST-R Belgesi belgelendirme sürecine geçilir. Ürünlerin konteynırlara yüklemesi başlamadan, firmamız tarafından görevlendirilen yetkili denetçi, firmanıza gelerek gözetim denetimi yapar., Gerekli kontroller denetçi tarafından yapıldıktan sonra var ise eksikliklerin giderilmesi için sizi bilgilendirir. GOST-R Belgesi ürün sertifikası, kalite sertifikası olarak geçmez. Her yüklemeden önce mutlaka tekrardan çıkartılmalıdır. GOST-R Belgesi almadan RUSYA’ya ihracat yapamazsınız. RUSYA GOST-R Belgesi almazsanız RUSYA’daki malın ithalatını yapacak müşteriniz gümrükten malı çekemez ve malınız gümrükte takılır. Sıkıntısız bir şekilde RUSYA’ya ihracatınızı gerçekleştirebilmek için ürünlerinize ait kalite belgelerinin tam olması, test dokümanlarının güncel yani yeni olması gerekmektedir. Sizin ihracatınızın süresinde ve maliyetinde yarar sağlayacaktır.

GOST  Belgesi için bize müracaatınızda sizden ihracatı yapacağınız ürünün proforma faturası, ihracatı yapacağınız proforma fatura da yazan ürünlerin kalite dökümanları, test raporları, laboratuvar analizleri gibi sertifikalar istenecektir. Bu sertifikaların araştırılmasından sonra noksan bir şey belirlenmemesi durumunda GOST  Belgesi prosedürleri tamamlanmıştır. Mühim olan etap ihracatı yapılacak ürünlerinizin RUSYA yasalarına uygunluğudur. Uygunlukla ilgili sorun yaşanmaması durumunda kolaylıkla GOST-R Belgenizi çıkartabilirsiniz.

GOST-R Belgesini Veren Kurumlar

İhracat yapacağınız netleştikten sonra ürünlerle ilgili sizden isteyeceğimiz bilgiler ve belgeleri tarafımıza mail olarak ilettiğiniz an GOST-R Belgesi için istenilen ürün gruplarından olup olmadığınız kontrolü yapılır. Size göndereceğimiz teklif formunda maliyet hesaplaması ve belgenin düzenlenme süresi ve diğer detaylar yazılı olarak bildirilecektir. Sosyal Şirket tarafından gönderilen teklif sizin tarafınızdan onaylandıktan tarafınıza faturanız kesilir, fatura tutarının %50 si banka yolu ile yapıldıktan sonra GOST-R Belgesi için süreç başlamış olur.

GOST-R Belgesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen Belgelendirme Departmanımızla iletişime geçiniz.

0850 885 02 52 – nurgul@sosyalsirket.com.tr