Kazakistan GOST-K Kalite Belgesi – İHRACAT UYGUNLUK BELGESİ

Kazakistan GOST-K Kalite Sertifikası (Belgesi) Kazakistan’a yapacağınız ihracatlarda ürünlerinize Kazakistan Devlet Sertifikasyon ve Meteoroloji Kurumu (KAZMEMST) tarafından yetki verilen Gözetim ve Belgelendirme kurumları tarafından yapılan kontroller sonucu oluşturulan bir kalite belgesidir. Kazakistan GOST-K Kalite Sertifikası Kazakistan ülkesine ihraç edilecek malların, ülkenin teknik mevzuatlarına ve standartlarına uygunluğunun belgelenmesidir.

Sosyal Şirket olarak, gümrükten mal çekme işlemlerini kolaylaştıracak, Kazakistan GOST-K Kalite Sertifikasının alım süreci aşamalarında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Kazakistan GOST-K Kalite Sertifikası malların zorunlu güvenlik, kalite ve emniyet şartlarını yerine getirmesini sağlar, iç pazarda toptan ve perakende ticaretini kolaylaştırarak ürününüze saygınlık kazandırır. Gümrükteki gecikmeleri ortadan kaldırır ve uygun olmayan ürünlerin ithalinden kaynaklanan olası kayıpları azaltır.

Kazakistan GOST-K Kalite Belgesi (Sertifikası) çeşitleri aşağıdaki gibidir:

1- Bir Seferlik (Parti Bazında) Kazakistan GOST-K Kalite Belgesi : Kazakistandaki ithalatçı firma ile aranızda bir satış sözleşmesi olmalıdır. İhracatçı firma bu sertifikayı yalnızca bir kere kullanabilir.

2- 1 Yıllık Kazakistan GOST-K Kalite Belgesi Seri Üretim Sertifikası: Bu sertifikayı alacak ihracatçı göndereceği ürünlerin numune ve belgelerinin incelenerek, yetkili bir gözetmenin ziyaret etmeden alabildiği belgedir. 1 Yılın sonunda belgenin güncellenmesi gerekmektedir.

3- 3 Yıllık Seri Üretim Sertifikası: Yekili bir gözetmenin ziyaret ederek 3 yıllık seri üretim için verilen belgedir. 3 Senelik GOST-K Kalite Belgesi için her yıl, yıllık güncelleme yaptırması gerekmektedir.

Kazakistan GOST-K Kalite Belgesi (Sertifikası) Nasıl Alınır?

Kazakistan Gost K belgesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen Belgelendirme Departmanımızla iletişime geçiniz.

0850 885 02 52 – nurgul@sosyalsirket.com.tr